De nieuwe Fiat 500X Sport nu in de showroom 15 november 2019
Topversie van de Fiat 500X familie:
- Presteert beter
- Is wendbaarder
- Biedt meer veiligheid
- Brengt meer plezier
De nieuwe Fiat 500X sport is vanaf nu in onze showroom te vinden. De prijs begint bij € 26.250. Zoals je gewend bent van Fiat zal ook de 500X Sport standaard geleverd worden met 5 jaar kilometervrije fabrieksgarantie inclusief 5 jaar mobiliteitsgarantie.
Technische innovaties
De auto is voorzien van een 1.3 FireFly Turbomotor met 150 pk. De sportiviteit is duidelijk terug te vinden in een aangepaste wielgeometrie, verlaagde vering, verscherpte stuurkalibratie en z’n 19-inch wielen met high performance banden.
Met de 500x Sport presenteert Fiat verschillende belangrijke technische innovaties die bedoeld zijn om de dynamiek, rijprecisie en controle te stimuleren.
Zo heeft de 500X sport een exclusieve sportwielophanging waardoor de auto 13 mm lager bij de grond ligt. Daarnaast is er de optie om te kiezen voor ultra-sportieve banden en 19-inch lichtmetalen velgen. Het eindresultaat is een auto met een sportievere look, meer grip, een betere veiligheid en rijdynamiek.
De 500x Sport met 150 pk 1.3 Firefly-motor absorbeert een 8% hogere zijdelinkse versnelling vergeleken met de 500X Cross met gelijke motor. De wegligging van de auto is aanzienlijk verbeterd. De auto reageert sneller bij het insturen van bochten door de nieuwe afstemming van de wielophanging. Hierdoor is de neiging tot onderstuur verminderd met 26% en de neiging tot overstuur verminderd met 16%.
Exterieur
De standaarduitrusting van de Fiat 500X bevat diverse sportieve elementen. Zo beschikt de auto standaard over:
- Zijskirts en brede wielkasten in carrosseriekleur
- Brede diffuser-achtige achterbumper
- Verchroomd dubbel uitlaatstuk
- Full-led verlichting
- Sport-emblemen op de voorspatborden
- 19-inch lichtmetalen velgen en glanzend zwarte naafdoppen (optioneel)
Verlichting
De aanwezige full-led-verlichtingssystemen leveren 160% meer vermogen dan halogeenlampen maar zijn wel energiezuiniger. Daarnaast zijn de led-koplampen gekoppeld aan de led-mistlampen, hierdoor ontstaat een homogene en sportieve lichtsignatuur.
Kleuren
De auto is verkrijgbaar in diverse kleuren, een daarvan is de exclusieve kleur Rosso Seduzione. Andere kleuren waar je uit kunt kiezen zijn Bianco Gelato, Grigio Moda, Blu Italiano en Nero Cinema . Alle kleuren, behalve Nero cinema, zijn te combineren met een zwart dak waardoor je een two-tone exterieur krijgt.
Mopar
De onderdelen- en service tak Mopar heeft nieuwe 19-inch lichtmetalen velgen ontwikkeld welke gepersonaliseerd kunnen worden. Zo kun je kiezen uit de kleuren matbrons, miron, donkermiron, koper en titanium. De sets kunnen gemakkelijk door jezelf of de dealer worden gemonteerd worden dankzij een eenvoudige clipbevestiging. De speciaal door Mopar ontwikkelde sets voor de Fiat 500X Sport moeten tegen het einde van het jaar leverbaar zijn.
Interieur
De sportieve looks die het exterieur kenmerkt zijn binnen in de auto ook terug te vinden. Zo vind je in de Fiat 500X Sport:
- Donkergrijze dakstijlen
- Speciale grafische uitvoering van het TFT-instrumentenpaneel met diverse rode elementen
- Aluminium pookknop
- Techno-lederen sportstuurwiel dat onderaan is afgeplat
- Titanium grijs dashboard
- Diverse details in miron en Rosso Seduzione
- Nieuwe exclusieve stoelen voorzien van grijze 500-logo’s
- Zwarte vinylbiezen
- Speciale stiksels in grijs en rood
Optioneel leverbaar:
- Exclusieve alcantara-bekleding voor het sportstuurwiel en de kap van het instrumentenpaneel
- Exclusieve stoelen bekleed in zwart leder met een titanium grijze afwerking
- Sportieve aluminium pedalen
- Vloermatten (voor) met gepersonaliseerde stiksels
Assistentiesystemen
De Fiat 500X sport is voorzien van een rijk assortiment innovatieve rijassistentiesystemen. De auto is onder andere uitgerust met verkeersbordherkenning, intelligente snelheidsassistentie en automatisch rijbaanbewaking.
Voor een comfortabele reis heeft Fiat de 500X Sport voorzien van een Uconnect – infotainmentsysteem met 7-inch touchscreen, satellietnavigatie en ondersteuning van Apple CarPlay en Android Auto. Standaard beschik je ook over een automatische klimaatregelaar en cruise control met snelheidsbegrenzer, parkeersensoren achter en een elektrische parkeerrem.
Motoren
Er is keuze uit twee verschillende FireFly turbo-benzinemotoren als je kiest voor een nieuwe 500X Sport:
- 1.0-variant met 115 pk en een handgeschakelde zesversnellingsbak
- 1.3-variant met 150 pk en een automatische DCT-zesversnellingsbak met dubbele koppeling